|
|
|
|
|
|
|
|
YASKAWA, NOVI STRATEŠKI PARTNER
ICM Electronics i Yaskawa Electric su potpisali ugovor o saradnji, čime su dve firme postali strateški partneri na teritoriji bivše Jugoslavije.
Kompnija Yaskawa je poreklom iz Japana i specijalizovala se u upravljanju kretanjem. U svojoj ponudi, Yaskawa nudi regulatore frekvencije, servo sisteme kao i industrijske robote Motoman. Yaskawa je na evropskom tržištu nastupala isključivo preko Omron-a za koga je proizvodila invertere i servo sisteme, a od 2009. godine je krenula u samostalno osvajanje tržište. Serije invertera F7, E7, G7, P7, J7mini, V1000, J1000, A1000 su se ranije prodavali isključivo preko Omron-a na evropskom tržištu, a od kraja 2009. godine direktno od strane proizvođača opreme, tj. Yaskawe.
ICM ima više od decenije iskustva sa Yaskawinim inverterima iz perioda dok je Yaskawa proizvodila opremu za Omron. Iz ICM je godišnje izlazilo oko 1200 invertera godišnje, što znači da na srpskom tržištu ima više od milion Yaskawinih invertera. Dugogodišnje iskustvo u radu sa Yaskawinim programom omogućava da ICM ponudi svojim saradnicima svu tehničku, prodajnu i postprodajnu podršku. U ICM-ovom centru za robotiku se vrše obuke za puštanje u rad i programiranje Yaskawinih regulatora, servo sistema za razne aplikacije, od kranova, liftova pa sve do transportera, kao i obuke za programiranje Motoman robota. |
|
SKUP POSVEĆEN PRIMARNOM I SEKUNDARNOM PAKOVANJU
ICM Electronics i Kliklok International su organizovali skup posvećen primarnom i sekundarnom pakovanju u ICM-ovoj fabrici robotskih linija u Platičevu. Glavni predavač na nedavno održanom skupu je bio Paul Field, menadžer Klikloka za Jugoistočnu Evropu, Bliski Istok i Afriku.
Paul Field je pretstavio najnovija rešenja i mašine iz oblasti primarnog pakovanja, što podrazumeva mašine za formiranje ambalaže, zatvaranje, kartonsko obmotavanje kao i „endload“ pakovanje. Inžinjeri ICMa su pretstavili najnovija rešenja iz oblasti robotskog primarnog i sekundarnog pakovanja, kao i paletiziranja proizvoda.
Skup se sastojao iz tri dela: teorijskog, tj. prezentacionog, prakitčnog dela gde je demonstriran rad robota i razmene iskustava i znanja. Na skupu je bilo prisutno oko 15 gostiju, uglvanom iz konditorske i mesne industrije u kojima ima i najviše potreba za pretstavljenim rešenjima.
Kompanija Kliklok international se bavi proizvodnjom mašina za automatsko formiranje i zatvaranje ambalaže. U kombinaciji sa robotskim rešenjima za pakovanje i paletiziranje firme ICM, obe firme mogu da ponude kompletna rešenja za pakovanje prehrambenih proizvoda u ambalažu i transportnu kutiju.
ICM i Kliklok su u Januaru 2011. godine postigli dogovor o zajedničkom nastupu na tržištima bivše Jugoslavije i zemljama u regionu. Održani skup je bio prvi korak u zajedničkom nastupu, dok je sledeći zajednički nastup na sajmu pakovanja u Dizeldorfu, Interpack 2011. |
|
SKUP POSVEĆEN PUNJENJU I PALETIZIRANJU DŽAKOVA
ICM Electronics i Overall Machinery su organizovali skup posvećen punjenju i paletiziranju džakova u ICM-ovoj fabrici robotskih linija u Platičevu.
Na trodelnom skupu su prezentovana najnovija automatska rešenja iz oblasti punjenja džakova sa ventilom i otvorenim grlom, kao i robotsko paletiziranje različitih vrsta džakova. Aljoša Čok i Alesandro Zanoni iz Italijanske firme, Overall Machinery su prvo pretstavili proizvodni program svoje kompanije koja je spcijalizovana u proizvodnji mašina za punjenje džakova. Nakon prezentacije italijanske firme, ICM je demonstrirao robotsko paletiziranje polipropilenskih i papirnih džakova od 50kg na paletu. Nakon demonstracije, učesnici skupa su imali priliku da razmene iskustva i znanja iz pomenutih oblasti.
Na skupu je prisustvovalo oko 20 ljudi koji su uglavnom iz fabrika stočne hrane i mlinova. |
|
SAJAM PAKOVANJA “INTERPACK 2011” DIZELDORF OD 12. DO 18. MAJA
Poštovani,
Zadovoljstvo nam je da Vas pozovemo da nas posetite na predstojećem sajmu pakovanja „Interpack“ koji će se održati od 12. do 18. maja u Dizeldorfu, Nemačka.
Kompanija ICM će na pretstojećem sajmu izlagati zajedno sa kompanijom Kliklok iz Engleske.
Kliklok i ICM će pretstaviti svoja rešenja na štandu A44 koji se nalazi u Hali 17 Dizeldorfskog sajma. A na štandu ćete moći da vidite najnovija zajednička rešenja KLIKLOK-a i ICM-a: iz oblasti:
- PRIMARNOG I SEKUNDARNOG PAKOVANJA
- PALETIZIRANJA KUTIJA I DŽAKOVA
- Kliklok SFR150 end load kartonjerka integirsana sa Kliklok CLS120 kaskadnom jedinicom za punjenje
- Kliklok ECT500 top load kartonjerka integirsana sa Kliklok Vari Right zatvaračicom kutija
- Kliklok Centiwrap C150 kartonjerka
- Woodman P3 vertikalna punilica
KADA?
Od 12. do 18 maja
Radno vreme sajma od 10 do 18 časova
GDE?
Messe Düsseldorf GmbH
Stockumer Kirchstraße 61
D-40474 Düsseldorf
Hala 17, štand A44
Za sve dodatne informacije ili pomoći oko rezervisanja smeštaja u i okolini Dizeldorfa, ne ustručvajte se da nas kontaktirate putem telefona na 021/518-458, ili elektronskom poštom na nenad.micic@icm.rs.
Vidimo se uskoro!
|
|
KLIKLOK I ICM ZAJEDNO NA TRŽIŠTU
Kliklok International, svetski lider u proizovdnji mašina za pakovanje, i ICM su postigli dogovor o zajedničkom nastupu na tržištu bivše Jugoslavije i zamalja u region (Mađarske, Rumunije i Bugarske). Sporazum podrazumeva zajednički nastup na tržištu kako bi se proizvođačima prehrambenih proizvoda ponudila kompletna rešenja u oblasti primarnog i sekundarnog pakovanja. Kompanija Kliklok se bavi proizvodnjom mašina za formiranje ambalaže, punjenje i zatvaranje istih. Integirsanjem ICM-ovih rešenja pakovanja sa Kliklokovim mašinama zaokružuje procese primarnog i sekundarnog pakovanja proizvoda.
Iako Kliklok i ICM sarađuju od 2010. godine, ali do prvog organizovanog nastupa će doći u maju mesecu ove godine. Na Interpak sajmu pakovanja u Dizeldorfu, koji će se održati od 12. do 18. maja, firme će pretstaviti svoja rešenja.
|
|
PREZENTACIJA SVETLOSNIH BEZBEDNOSNIH ZAVESA
ICM Electronics je organizovao skup posvećen bezbednosnoj opremi iz oblasti automatizacije u svom pogonu robotskih sistema u Platičevu. Skup se sastojao iz dva dela, teorijskog i praktičnog. Teorijski deo skupa je bio posvećen novim evropskim normativama i standardima koji će uskoro stupiti na snagu, načinu procene rizika od povrede i odabiru opreme koja zadovoljava propise. Za vreme praktičnog dela skupa je demonstriran rad svetlosnih zavesa u radu sa robotima i presama, kao i rad bezbednosnih prekidača, relea, bezbednosnih bravica, itd. Nakon prva dva dela skupa, učesnici su imali priliku da postave razna pitanja i razmene svoja iskustva.
Skupu je prisustvovalo dvadesetak učesnika iz različitih kompanija iz Srbije i Hrvatske.
|
|
ICM ELECTRONICS DOBITNIK NAGRADE ZA INVESTICIJU GODINE
ICM Electronics je dobitnik nagrade za najveću investiciju u 2009. godini. Nagrada je uručena povodom 35. jubileja od osnivanja Regionalne privredne komore Novog Sada i 160 godina od postojanja Komore u Novom Sadu u U Kongresnom centru Novosadskog sajma 09. juna 2010. godine.
Direktoru ICM-a, Draganu Mićiću, je uručio nagradu rektor Univerziteta u Novom Sadu i pomoćnik ministra za nauku, Miroslav Vesković. Ovo je druga nagrada koju je ICM dobio za investiciju godine povodom izgradnje svog pogona za proizvodnju robotskih sistema.
Od izgradnje pogona, u rad je pusteno preko 10 linija za razlicite aplikacije a u tekućoj godini je ostvaren znacajan uspeh na trzistu Rusije i Libije.
(na slici direktor ICM-a, Dragan Mićić, i Dragan Lukač, pretsednik RPK Novog Sada) |
|
PUŠTENA U RAD ROBOTSKA ĆELIJA ZA ZAVARIVANJE
ICM Electronics je isprojektovao, sklopio i pustio u rad robotsku ćeliju za zavarivanje manjih objekata od inoksa u TIG postupku. Robotska ćelija je isporučena fabrici Stublina gde će se zavarivati brave za vrata i rukohvati. Sama robotska ćelija se sastoji od dva radna stola. Na jednom radnom stolu se nalaze brzi stezači koji služe za pridržavanje elemenata za potrebe pripreme. Na drugom radnom stolu se nalaze dva jednoosna pozicionera koja su podeljena pregradom, kako bi čovek mogao da opsluži jedan pozicioner, dok robot zavaruje objekte postavljeni u drugi pozicioner. Da biste videli princip rada ćelije, pogledajte link na našoj YouTube stranici http://www.youtube.com/icmelectronics#p/a/u/0/XPVwAqemnRw |
|
SRPSKA PAMET I U CIGLANI U SIBIRU
ICM Electronics radi automatizaciju kompletne fabrike opekarskih proizvoda u Tomsku (Rusija). Inžinjerski tim ICM ima zadatak da automatizuje kompletnu fabriku od unošenja sirove gline u pogon pa do pečenja i sušenja iste, transporta materijala kao i robotskog prenošenja bloka sa jednog transportera na drugi.
Nakon niza pozitivnih rezultata u srpskoj ciglarskoj industriji, i ruski proizvođač, opekarskih proizvoda, GazHimstroj Invest, je ukazao svoje poverenje srpskim kompanijama puštanju u rad svoje fabrike. U projekatu koji obuhvata rekonstrukciju kompletnog pogona, ICM ima zadatak automatizacije kompletnog pogona što obuhvata programiranje 12 PLC-ova, 13 tač terminala na različitim procesima i mašinama kao i integraciju robota za manipulaciju materijalom.
“Puštanje u rad je počelo 18. januara, i predviđeno je da se projekat završi u roku od 100 radnih dana. Od prvog dana do danas se dosta uradilo i rezultati su pozitivni u svim područjima. Do sada sam u potpunosti zadovoljan radom srpskih specijalista kao i njihovim rezultatima” izjavio je direktor ruskog proizvođača, Kilešov Aleksandar Petrović.
Kao što je poznato, ovakve poslove na teritoriji bivše Jugoslavije su ranije radile firme iz Italije, Grčke, i Nemačke, a od ulaska ICM Electronics-a sa partnerskim kompanijama na tržište, aktivnosti stranih firmi su se svele na minimum.
Ruska ciglana će biti druga ciglana ove godine u kojoj je ICM integrisao robote i automatizovao proizvodnju. |
|
54 SAJAM TEHNIKE U BEOGRADU
ICM Electronics nastupiće i ove godine na Beogradskom međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća koji će se održati od 11-15. maja 2010. godine u hali 1 Beogradskog sajma.
Na sajmu će se pretstaviti 850 izlagača, od toga sokro polovina stranih iz preko 20 različitih zemalja i oko 440 domaćih, među kojima i ICM Electronics. ICM Electronics će na ovogodišnjem sajmu pretstaviti robotsku ćeliju za adaptivno zavarivanje. Na ovogodišnjem sajmu tehnike, ICM će izlagati sa partnerskom firmom ITW Welding iz Holandije, sa kojom realizuje projektovanje robotskog sistema za zavarivanje papuča bagera za površinske kopove. |
|
ICM NA NACIONALNOM ŠTANDU SRBIJE U BIH
Pretsednik Srbije, Boris Tadić i ministar ekonomije, Mladjan Dinkić su posetili štand, ICM Electronicsa za vreme Međunarodnog Sajma Gospodarsva koji se održao u Mostaru od 13. do 17. aprila.
|
Sajam u Mostaru je najposećenija izložba na teritoriji Bosne i Hercegovine, kao i sajam sa najviše izlagača. Na Mostarskom sajmu svake godine izlaže preko 700 izlagača iz preko 40 različitih zemalja, a ove godine zemlja partner sajma bila je Republika Srbija, čiji je predsednik, Boris Tadić, otvorio manifestaciju. Predsednik Tadić i ministar Dinkić su nakon otvaranja sajma posetili nacionalni štand Srbije i ICM-a gde ih je dočekao menadžer za razvoj posla ICM-a, Nenad Mićić. Predsednik države i menadžer ICM-a su razgovarali o potencijalima kompanije, planovima, a i osvrnuli su se na posetu ministra Dinkića pogonu u Platičevu. U organizaciji srpskog štanda su uključena ministarstava ekonomije, spoljnih poslova i trgovine, kao i Privredna Komora Srbije i Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza (SIEPA). Na nacionalnom štandu Srbije koji se se prostirao na 900m2, ICM je pretstavio svoja najnovija rešenja iz oblasti robotskog pakovanja i paletiziranja, kao i najnovija dostignuća iz oblasti robotskog zavarivanja, upravljanjem i kontrolom proizvodnih procesa. Činjenica da je ICM prvi izlagač koji je ikada pretstavio robote na Mostarskom sajmu je privukla brojne posetioce na štand srpskog proizvodjača robotskih sistema. Pažnja koju je ICM imao za vreme sajma je pomogla u ostvarenju novih uspešnih kontakata na teritoriji Bosne i Hercegovine, ali takodje iz Hrvatske i drugih zemalja iz regiona.
|
|
PUŠTENA U RAD ROBOTSKA LINIJA ZA PALETIZIRANJE BLOKA
ICM Electronics je pustio u rad robotsku liniju za razlaganje blokova u fabrici IMN Tulltorja u Landovicama na Kosovu. U jednom pokretu, robotska ruka uzima slog blokova, čija je ukupna masa oko 150kg, i postavlja ih na rucno postavljenu paletu. Kada se završi paletiziranje, cela paleta ide transporterom do mašine za strečovanje, gde se paleta automatski umotava u foliju.
Za video klip paletiziranja kliknuti na link http://www.youtube.com/watch?v=B6-HtUaPnL8 |
|
SKUP ZA ZAVARIVAČE
Novi Sad, 15. novembar 2009. – ICM Electronics u saradnji sa Trea Tradom će organizovati jednodnevni skup za zavarivače u pogonu ICM-a 15. decembra u 11 časova.
Skup je organizovan u zajedničkoj saradnji kompanije Trea Trade d.o.o iz Rijeke koja je zvanični distributer Američke kompanije BUGO na teritoriji bivše Jugoslavije, i komapnije ICM Electronics koja se bavi proizvodnjom robotskih sistema za zavarivanje.
Kroz prve dve teme, imaćemo čast da Vam pretstavimo hitove ovogodišnjeg sajma zavarivanja u Esenu koji su bili postavljeni na štadovima kompanija BUGO iz Amerike i ServoRobot iz Kanade.
Kompaija Trea Trade će u okviru prve teme pod nazivom “Automatizovana vizuelna i daljinska kontrola pri automatskom zavarivanju” pretstaviti potpuno automatsko zavarivanje MIG –MAG postupkom Universal Bugo maticom kompanije BUGO.
Zavarivanje će se izvoditi potpuno automatski na aluminijskoj letvi pričvršćenoj magetima za lim u vertikalnom položaju, prahom punjenom žicom u zaštiti plina C02, Lincoln Electric -Outerhield 71 m- h promera Ø 1,2 mm. Zavarivanje će
se izvoditi automatski na privremenoj keramičkoj podlošci sa strane naličja
zavara bez žljebljenja korienskog zavara te će se nakon toga izvoditi
zavarivanje pokrivnih zavara. Na gorionik za zavarivanje biti će montirana
kamera tako da se sa vođenjem gorionika za zavarivanje može upravljati
daljinski preko kamere, a mesto upravljanja može biti udaljeno od mesta zavarivanja. Zavarivanje će se pratiti na većem televizoru ili plazmi.
Kompanija ICM Electronics će ukviru teme “Adaptivno Robotsko Zavarivanje” pretstaviti robotsku ćeliju sa integirsanom laserskom vizijom za adaptivno zavarivanje čiji je proizvođač firma iz Kanade, ServoRobot.
Uz pomoć laserske vizije, robotska ćelija će biti u mogućnosti da detektuje poziciju žleba za zavarivanje, da izmeri veličinu zazora, poziciju normale, a potom da sama odredi paramtere za zavarivanje i da zavari komad.
Trajanje skupa je od 11 do 13 časova.
... PREUZMITE POZIVNICU U PDF FORMATU |
|
SKUP POSVEĆEN PAKOVANJU
Platičevo, novembar 2009. – ICM Electronics je organizovao skup za kompanije koje u svojim procesima koriste aplikacije pakovanja i paletiziranja u saradnji sa firmom ELMED iz Temerina. Skupu koji se sastojao iz teorijskog predavanja, praktične demonstracije i koktela je prisustvovalo više od pedeset posetioca iz tridesetak kompanija. Posetioci su imali priliku da vide u radu različite robotske sisteme za paletiziranje i pakovanje, sistem vizije za kontrolu kvaliteta kao i mašine za obeležavanje pakovanja.
Teorisko predavanje je otvorio jedan od vodećih inžinjera ICM-a, Milan Čanak, koji pretstavio mogućnosti vizije za kontrolu kvaliteta kao i budućnost ove tehnologije. Rukovodioc ELMED-a, Ivan Crnojević, je prezentovao mogućnosti mašina za obeležavanje i obezbeđivanje sledljivosti proizvoda. Teorijska predavanja je zatvorio direktor ICM-a, Dragan Mićić, izlaganjem dinamike i organizacije robotskih sistema sa koncentracijom na strategiju i ciljeve korisnika.
Posetioci su imali priliku da postave pitanja i razmene iskustva vezana za pretstavljene tehnologije. Po završetku teorijskog dela skupa, posetioci su sišli u proizvodni pogon ICM-a gde su mogli da vide u radu 2 različita robotska sistema za paletiziranje, primarno pakovanje, obeležavanje jediničnog, zbirnog i paletnog pakovanja, kao sistem za kontrolu kvaliteta. |
|
PACKTECH EXPO BALKAN 2009
Beograd, 23.-26. septembar 2009. – ICM Electronics nastupiće i ove godine na sajmu Packtech Expo Balkan koji će se održati od 23-26. Septembra 2009. godine u hali 1 Beogradskog sajma pod pokroviteljstvom Asocijacije proizvođača i snadbevača ambalaže i mašina za pakovanje Srbije. Na sajmu će se pretstaviti 309 izlagača, od toga 230 stranih iz 27 različitih zemalja i oko 78 domaćih domaćih, među kojima i ICM Electronics.
ICM Electronics će demonstrirati 3 aplikacije na štanu A012, koji se nalazi u Areni u Hali 1.
ICM će prikazati sledeće aplikacije:
- Robotsko sortiranje i pakovanje proizvoda u ambalažu
- Robotsko paletiziranje transportnih kutija
- Robotsko paletiziranje PET ambalaže
... PREUZMITE POZIVNICU U PDF FORMATU |
|
DAN OTVORENIH VRATA ZA PRIJATELJE
PLATIČEVO, 20. jun 2009. – Zavarivači iz zemlje i regiona, kao i specijalista za robotsko zavarivanje iz kompanije Froius, su se okupili u fabrici ICM
Electronics-a kako bi razmenili svoja iskustva iz oblasti robotskog zavarivanja.
Skup je otvorio direktor ICM Electronincs-a, Dragan Mićić, koji je potom pretstavio različite robotske sisteme koji se proizvode u fabrici ICM Electronics-a. Potom su učesnici imali šansu da iznesu i diskutuju o svojim probleimama i dosadašnjim iskustvima sa robotskim zavarivanjem. Prva od tema koja se diskutovala je bila izbor komponenata za ćeliju za robotsko zavarivanje, i važnosti svakog detalja pri dizajniranju iste. Vedran Rajković, iz firme Đuro Đaković iz Slavnoskog Broda je napomenuo koliko je važno izabrati novu robotsku ruku pri kupovini ćelije. “Veoma je opasno uzimati polovnu robotsku ruku zato što nikada ne znate šta ćete dobiti uz tu ruku.” Jedan od učesnika seminara koji je želeo da ostane anoniman je izjavio da mu se dogodilo da dobije “ruku koja ne radi, zato što su mehanički delovi bili pohabani, a elektronika koja se nalazi u robotu je bila stara da je bilo nemoguće da se nađu rezervni delovi. Od tada, se više i ne razmišlja o polovnim robotima. Novo, i samo novo.”
Potom se pričalo o izboru parametara, i greškama koje mogu da nastanu usled malih promena unutar sistema, problemima koji mogu da nastanu usled projektovanja jednog sistema za zavarivanje, kao i rešenjima za prevazilaženje istih.
|
|
DAN OTVORENIH VRATA ZA NOVINARE
INĐIJA, 24. jun 2009. – ICM Electronics je organizovao Dane otvorenih vrata za noovinare u ciglani u Inđiji gde je pretstavljeno rešenje za robotsko slaganje i razlaganje opekarskih proizvoda.
ICM Electronis je integrisao dve robotske ruke u pogonu u Inđiji. Jedna ruka ima zadatak da slaže sirovi materijal na transportne vagone, koji dalje nosi materijal na pečenje. U jednom pokretu, robotska ruka uzima 4 reda od po 5 blokova, čija je ukupna masa oko 150kg, i postavlja ih na vagon.
Druga robotska ruka, ima zadatak da pečene blokove skida sa vagona i da ih postavlja na paletu. Kao i u prethodnom slučaju, robot uzima po 4 reda od po 5 blokova. Kada se završi paletiziranje, cela paleta ide transporterom do mašine za strečovanje, gde se paleta automatski umotava u foliju.
Video klipove sa ovog događaja možete videti na ICM-ovim YouTube stranicama.
http://www.youtube.com/watch?v=1KX40Xv0d0E&feature=channel_page
i
http://www.youtube.com/watch?v=Ez3A0or1A0c&feature=channel |
|
NOVI GRIPER
Platičevo, maj 2009. – ICM Electronics je napravio novi griper koji je dizajniran za prihvatanje i manipulisanje različitih vrsta proizvoda. Griper može da manipuliše i prihvata praškaste materijale koji su zapakovani u vreće različitih dimenzija i masa, džakove, kao i zbirna pakovanja u termoskupljajućoj foliji.
|
|
TRENING: OSNOVE ROBOTSKOG PROGRAMIRANJA
Platičevo, maj 2009. –U ICM-ovoj fabrici robotskih linija u Platičevu održan je trening na temu “Osnove robotskog programiranja” u zadnjoj nedelji maja meseca. Petodnevni trening koji se organizuje za saradnike ICM-a koji koriste robotske linije u svojim procesima ima svrhu da obuči inžinjere kako bi oni sami mogli da otklanjaju probleme koji se najčešće javljaju u proizvodnji i kako bi se maksimiralo korišćenje robotskih sistema u pogonima. Trening se sastojao iz teorijskog dela gde su učesnici mogli da čuju o mogućnostima robota, softvera i problemima koji se najčešće sreću u industriji i praktičnog dela gde su polaznici uz pomoć instruktora rešavali te iste probleme.
Trening je bio održan za potrebe fabrike opekarskih proizvoda Mašinac iz Svilajnca koja u svom pogonu ima robotske sisteme za paletiziranje, tako da se praktični deo kursa fokusirao najviše na tu aplikaciju.
|
Andreja Bojić, jedan od učesnika treninga, izjavio je sledeće povodom kurs: “Ovo je zaista sjajno organizovan trening koji nam omogućava da rešavamo probleme u našoj fabrici. Iako imamo robote u našem pogonu, ali do sada nismo bili u mogućnosti da bilo šta programiramo kako ne bi smo nešto slučajno pokvarili. Kroz ovaj trening smo naučili da napravimo program za iste one aplikacije koje su kod nas primenjene, i to na istim robotima. U slučaju da dođe do nekog problema, mi ćemo biti više nego spremni da se suočimo sa njim i da ga otklonimo u najkraćem mogućem roku i uz veliku uštedu, jer nećemo više morati da angažujemo saradnike sa strane. Isto bi bilo ako promenimo asortiman proizvoda i način slaganja istih. Sve ćemo sami moći da uradimo, što ranije nije bio slučaj kada smo za svaku sitnicu morali da tražimo pomoć drugih.
Takođe, odnos teorijskog dela i prakse je sjajno ukonponovan. Teorijski deo je veoma konkretan i priča se o problemima koji se najčešće sreću u proizvodnji. Ono što je najbolje u svemu tome je što dobijamo šansu da se odma suočimo sa problemima i što nam sve to prolazi kroz ruke. Ipak je dosta drugačije kada samo slušate o nečemu, i kada vi imate šansu da to doživite i sami da uradite. Kad god budem imao šansu, preporučiću ICM i njihov inžinjerski tim koji je na svetskom nivou.“ |
|
USPEŠAN TRENING
Platičevo, 29. april 2009. – U ICM-ovoj fabrici za robotske linije je održan besplatan kurs za programiranje nove serije Omron-ovih regulatora frekvencije. Kursu su prisustvovali pretstavnici sest domaćih firmi. Predavač kursa je bio jedan od vodećih inžinjera za automatizaciju, Milan Čanak, koji je organizovao trening u dva dela.
Teorijski deo treninga se sastojao iz prezentacije principa rada različitih motora, regulatora frekvencija i servo drajvera, osnovnih karakteristika regulatora, principa rada regulatora, kako odabrati regulator, osigurač, kočioni otpornik, filtri.
raktični deo se sastojao iz objasnjenja povezivanja regulatora, detaljno podešavanje, menjanje i testiranje parametara gde su polaznici treninga sve sami radili uz nadzor predavača. Na kraju treninga, polaznici su imali šansu da dobiju odgovore na probleme koji najčešće sreću u industriji.
Treningu su prisustvovali predstavnici fabrika Grand Prom, JUB, IGM Mladost, Nexe Group Polet Novi Bečej, Mašinac Svilajnac i Naša Sloga. |
|
USPEŠAN TRENING
Novi Sad, 28. april 2009. – U ICM-ovoj fabrici za robotske linije je održan besplatan kurs za programiranje nove serije Omron-ovih regulatora frekvencije. Kursu su prisustvovali pretstavnici sest domaćih firmi. Predavač kursa je bio jedan od vodećih inžinjera za automatizaciju, Milan Čanak, koji je organizovao trening u dva dela.
Teorijski deo treninga se sastojao iz prezentacije principa rada različitih motora i regulatora frekvencija, osnovnih karakteristika regulatora, principa rada regulatora, kako odabrati regulator, osigurač, kočioni otpornik, filtri.
Praktični deo se sastojao iz objasnjenja povezivanja regulatora, detaljno podešavanje, menjanje i testiranje parametara gde su polaznici treninga sve sami radili uz nadzor predavača. Na kraju treninga, polaznici su imali šansu da dobiju odgovore na probleme koji najčešće sreću u industriji. |
|
ICM dobitnik nagrade Privredne komore Vojvodine
Novi Sad, 28. april 2009. – Kompanja ICM Electronics, dobitnik je nagrade Privredne komore Vojvodine za značajna privredna ostvarenja u 2008. godini. Svečano uručenje tradicionalnih nagrada Privredne komore Vojvodine održano 28. aprila, u 12 časova, u prostorijama Komore. Nagrada se dodelila po 46. put uspešnim firmama i pojedincima koji su dali svoj doprinos privredi Vojvodine.
Prisutne je pozdravio predsednik Privredne komore Vojvodine, Nebojša Stojšić, a pre svečanog uručenja nagrada, prikazan je promotivni film o nagrađenim firmama i pojedincima.
Pored ICM Electronics-a, nagradu Privredne komore Vojvodine dobila su i preduzeća JP Vojvodinašume iz Novog Sada, Termovent iz Temerina, Produktna Berza iz Novog Sada, ABC Food Ruski Krstur, Gomex iz Zrenjanina, Pregis Pančevo, Zitopromet iz Sente, RTC Luka Leget Sremska Mitrovica, Jedinstvo iz Apatina, Zitko Bačka Topola, Fabrika Koza iz Rume i Radijator iz Zrenjanina.
Kompanija ICM Electronics, domaći lider u oblasti robotizacije i automatizacije proizvodnih procesa, koja je nedavno otvorila prvu fabriku za proizvodnju robotskih ćelija, dobitnik je nagrade Aurea za investiciju godine i nagrade Privredne komore Srbije za doprinos razvoju i unapređenju privrede Srbije. |
|
|
Robotsko sečenje plazmom
Robotska ćelija za sečenje plazmom je puštena u rad u fabrici predizolovanih cevi Izolir iz Zrenjanina. Robotska ćelija ima dve funkcije, sečenja plazmom i zavarivanje MIG/MAG postupkom. Jednostavnim skidanjem pištolja za sečenje plazmom, robotska ćelija postaje funkcionalna za robotsko zavarivanje cevi.
Ovde možete pogledati video:
http://www.youtube.com/watch?v=eoiktBBQKy4&feature=channel_page
|
|
Primena robota u industriji Srbije
U četvrtak, 9. aprila, Privredna komora Beograda, Udruženje industrije i Udruženje informatičke delatnosti u saranji sa ICM Electronics-om i Metalcem iz Gornjeg Milanovca, organizuju stručni skup “Primena robota u industriji”. Cilj skupa je da se predstave dostignuća primene automatizacije i robotike u industriji Srbije, kao jednog od načina poboljšanja efikasnosti i uštede u proizvodnji.
Uvodničari stručnog skupa biće Dragan Mićić, direktor kompanije ICM Electronics i Aleksandar Marković, direktor Metalac posuđa. Ovaj značajan stručni skup otvoriće Milan Janković, predsednik Privredne komore Beograda, a učestvovaće i profesori fakulteta Univerziteta u Beogradu, kao i direktori kompanija koje su implementirale robotske linije u svojoj proizvodnji.
ICM-ov projektni tim će, u uvodnom delu predstaviti robotske aplikacije, kao i prednosti korišćenja robota u procesima pakovanja, paletiziranja, zavarivanja i farbanja u proizvodnji. U okviru prezentacije predstaviće se i proces automatizacije i robotizacije u preduzeću Metalac Posuđe iz Gornjeg Milanovca.
|
|
Dan otvorenih vrata za studente
U petak, 3. aprila, ICM Electronics, za studente Katedre za materijale i tehnologiju spajanja Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, organizuje Dan otvorenih vrata.
Šef Katedre za materijale i tehnologiju spajanja prof. dr Bela Sabo, tim povodom je izjavio:
- Drago mi je da će studenti videti u praksi primenu robota u industriji. To je najbolji način saradnje fakulteta i privrede. ICM Electronics je i ranije imao ovakve aktivnosti, ali sa drugom katedrom – Katedrom Mehatronike. Zahvaljujući rukovodstvu ICM-a naši studenti će moći da pokažu i provere svoja znanja u kontrolisanju robotskih ćelija.
Dan otvorenih vrata će biti organizovan iz dva dela. U prvom delu dana, studenti će biti u mogućnosti da vide različite aplikacije robotskog zavarivanja, koje će pripremiti inžinjeri ICM Electronicsa. U drugom delu, studenti će sami moći da provere svoje znanje iz oblasti zavarivanja, kroz zadavanje parametara i uputstva robotima, koji će potom raditi po zadatim uputstvima.
Danu otvorenih vrata će prisustvovati i poslovni partneri ICM Electronicsa, kao i firme koje su pokazale dodatno interesovanje za instaliranje robotskih ćelija u svoje proizvodne sisteme.
Na Danu otvorenih vrata svi će biti u prilici da vide robotske ćelije za zavarivanje u akciji.
Program Dana otvorenih vrata:
1. Prezentacija o robotskom zavarivanju: Nova dostignuca u oblasti robotskog zavarivanja i adaptivna robotika
2. Demonstracija robotskog zavarivanja
3. Demonstracija adaptivne robotike u oblasti robotskog zavarivanja
4. Radionica za studente gde studenti odredjuju tehnologiju zavarivanja i zavaruju date materijale. |
|
ICM ELECTRONICS - NAJZNAČAJNIJA INVESTICIJA GODINE
Beograd, 9. mart 2009. – Na današnjem svečanom prijemu u “Aeroklubu”, Božidar Đelić, potpredsednik Vlade Srbije i ministar za nauku i tehnološki razvoj, uručio je nagradu Draganu Mićiću, generalnom direktoru kompanije ICM Electronics, za investiciju godine u 2008. u ime poslovnog portala eKapija.
Kompanija ICM Electronics je 27. februara otvorila prvu srpsku fabriku za proizvodnju robotskih linija, u Platičevu. Realizacijom ovog velikog projekta, ICM će zaposliti najkvalitetnij kadar, visokostručne inžinjere, što je pokazatelj velike društvene odgovornosti ove kompanije.
- Cilj ICM Electronicsa je ne samo da postane lider u Srbiji, već i da najnovijim rešenjima proširi svoje poslovanje i na tržište zemalja u regionu, reči su Dragana Mićića, direktora kompanije ICM.
Kriterijumi za dodelu nagrade AUREA bili su inovativnost, društvena korisnost i finasijska isplativost investicija u protekloj godini, sa ciljem da se prikažu primeri inovativnih investicija u Srbiji, koje su dobre za društvo i održivi rast srpske privrede, a ujedno i finansijski isplative.
O pobedniku nagrade za inovativnost, odlučivao je šestočlani žiri, sastavljen od uglednih stručanjaka, predstavnika domaće i strane privrede, obrazovnih institucija, javne uprave i međunarodnih finansijskih institucija, na čelu sa Ernst Bodeom, direktorom Messer Tehnogas, dok su sedmi glas dali čitaoci "eKapije". |
|
Uspešan seminar za zavarivače
Novi Sad, 31. 02. 2009. –
Trodnevni seminar na temu “Savremene metode i tehnologije zavarivanja” je uspešno završen. Seminaru su prisustvovali predstavnici šest kompanija, profesori Beogradskog, Novosadskog i Niškog univerziteta.
Seminar se sastojao iz teorijskog dela gde su učesnici imali šansu da nauče o novim pravcima i tehnologijama u oblasti zavarivanja.
Uvodno predavanje održao je prof. dr. Branimir Borovac. O robotskom plazma sečenju i RMD softveru govorio je dipl. inž. Dragan Mišković. Predrag Kovačić, jedan od vodećih ICM-ovih inženjera, predstavio je adaptivnu robotiku u oblasti zavarivanja. Prof. dr Bela Sabo i Lazar Brestovački, direktor firme Cobalt Doo, su održalli predavanje o novim materijalima za zavarivanje u oblasti robotskog zavarivanja. Predavanje prof. dr Stojana Sedmaka bilo je na temu sigurnosti konstrukcija, i na kraju seminara, dipl. inž. Milorad Budnić je govorio o specificnim zahtevima zaštite pri primeni robota u zavarivanju i plazma rezanju.
U praktičnom delu seminara, učesnici su obišli fabriku ICM-a, gde su dobili šansu da vide robotske ćelije za zavarivanje u radu. Takođe su imali šansu i sami da se pozabave utvrđivanjem tehnologije za zavarivanje i da robotski zavare date uzorke.
Da je seminar bio uspešan potvrđuju i sami učesnici seminara. Vladan Racić iz Metalac Posuđe je izjavio da je “seminar održan na veoma visokom nivou, gde su učesnici dobili veoma interesantne informacije od renomiranih predavača iz oblasti zavarivanja, primere robotike kod zavarivanja kao i zaštite. Lično sam veoma zadovoljan i voleo bih da se slični seminari češće organizuju da bi se češće dolazili do bitnih informacija.”
Učesnici su se složili sa izjavom kolege iz Metalca, ali takođe su izrazili želju da bude više praktičnog rada. ICM je obećao učesnicima da će im izaći u susret povodom te zamerke i organizovaće Dan Otvorenih Vrata za sve učesnike seminara u maju mesecu, gde će učesnici moći da se igraju sa robotskim ćelijama za zavarivanje. |
|
Seminar za zavarivače
Od 25. do 27. marta ICM ce u saradnji sa Refit Inžinjeringom i Društvom za unapredjenje zavarivanja u Srbiji, organizovati seminar na temu "Savremene metode i tehnologije zavarivanja." Cilj seminara je povećanje produktivnosti i profitabilnosti u kompanijama koje koriste zavarivačke procese.
Seminar ce se sastojati iz teorijskog dela, gde ce više univerzitetskih profesora održati predavanja iz oblasti robotskog zavarivanja i plazma rezanja. Uvodno predavanje održaće prof. dr. Branimir Borovac. O robotskom plazma sečenju i RMD softveru govoriće dipl. inž. Dragan Misković. Predrag Kovačić, jedan od vodećih ICM-ovih inženjera, predstaviće adaptivnu robotiku u oblasti zavarivanja. Prof. dr. Bela Sabo održaće predavanje o novim materijalima za zavarivanje u oblasti robotskog zavarivanja.
Predavanje prof. dr. Aleksandar Sedmaka i prof. dr. Stojana Sedmak biće na temu sigurnosti konstrukcija, i na kraju seminara, dipl. inž. Milorad Budnić ce govoriti o specifičnim zahtevima zaštite pri primeni robota u zavarivanju i plazma rezanju.
Sam seminar koncipiran je uz mnogo primeraka iz prakse, tako da ce polaznici seminara tokom i teoretskog i praktičnog rada imati primere iz domaće i strane prakse. Da bi pragmatičnost seminara bila upotpunjena, organizovan je odlazak u ICM-ovu fabriku robotskih linija u Platičevu, gde ce učesnici imati priliku da vide demonstraciju robotskog zavarivanja, adaptivnog zavarivanja, plazma rezanja.
Seminar će se održati u hotelu Norcev, u živopisnom ambijentu nacionalnog parka Fruška Gora.
|
|
Prvi put u Srbiji je izvršeno robotsko zavarivanje RMD softvera
Zajedno sa firmom Refit inžinjering, prvi put u Srbiji je izvršeno robotsko zavarivanje RMD softvera. Testiranje je radjeno u sučeonom spoju sa 4mm zazora i ugaonom spoju sa 2mm zazora. Robotsko zavarivanje je vršeno u poziciji vertikalno na dole.
Pogledajte film o izvršenom robotskom zavarivanju RMD softvera.
Testiranje je radjeno u sučeonom spoju sa 4mm zazora. Robotsko zavarivanje je vršeno u poziciji vertikalno na dole.
|
|
Otvorena prva fabrika robotskih linija u Platičevu
Prva srpska fabrika za proizvodnju i montiranje roborskih linija " ICM Elektroniks" u koju je uloženo oko milion evra otvorena je danas u Platičevu kod Rume.
Beograd, 27. 02. 2009. –Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić istakao je da je u uslovima globalne finansijske krize svaka novootvorena fabrika herojski poduhvat, a posebno ova koja će proizvoditi robotske linije odnosno viske tehnologije. On je kazao da je otvaranje te fabrike važno zbog toga što će u Srbiji moći da se proizvode robotske linije koje će se ugrađivati kako u domaće tako i u fabrike u inostranstvu.
Dinkić je ukazao i da će "ICM Electronics" zapolsiti najkvalitetniji kadar koji Srbija ima iz te oblasti - visokostručne inžinjere. On je naglasio da će proizvodi te fabrike zameniti ljudski rad tamo gde on ili ne postoji ili gde su teški uslovi za rad (zavarivanje, rad pored viskokih peći u ciglanama i slično).
"Prošle godine je u informacione tehnologije u Srbiji uloženo oko 530 miliona evra", podsetio je Dinkić .
Direktor "ICM Elekctronics" Dragan Mićić istakao je da će se u novootverenoj fabrici projektovati, proizvoditi, montirati i testirati robotske linije za klijente te fabrike. Prema njegovim rečima, ta kompanija za sada posluje u Srbiji, krenula je ka tržištu BIH i Hrvatske, a u toku su i razgovori sa kompanijama iz Nemačke i Francuske.
Radovi na fabrici u Platičevu počeli su u septembru prošle godine, a prostiraće se na više od hiljadu kvadratnih metara i imaće radionicu za proizvodnju i montiranje robotskih linija i upravnu zgradu. Slobodan pristup u halu imaće samo ovlašćena lica, sva dešavanja moći će da se prate kroz staklo iz administrativnog dela zgrade. Planirano je da se u proizvodnom pogonu, po zahtevu kupca, konstruišu robotske ćelije i robotski sistemi različitih namena.
|
|
Nagrada Privredne komore Srbije
NAGRADA ZA DOPRINOS PRIVREDI SRBIJE
Beograd, 23. 12. 2008. – Danas su na svečanoj sednici Privredne komore Srbije uručene tradicionalne godišnje nagrade. Među ovogodišnjim dobitnicima nagrade za doprinos razvoju i unapređenju privrede Republike Srbije je novosadska kompanija ICM Electronics. Draganu Mićiću, direktoru ICM Electronics-a, lideru na području automatizacije i robotizacije proizvodnih procesa, nagradu je uručio Miloš Bugarin, predsednik Privredne komore Srbije.
Komisija za dodelu priznanja Privredne komore Srbije tradicionalno dodeljuje nagradu za rezulate u proizvodnji i drugim oblastima privređivanja, kao i za doprinos razvoju i unapređenju privrede Republike Srbije, koje su privredna društva i pojedinci dobrim radom i rezultatima postigli u 2008. godini.
Kompanija ICM Electronics je domaći lider u oblasti automatizacije proizvodno-tehnoloških procesa od svog osnivanja, a od 2006. godine, kada je proširila polje delovanja i u svoju ponudu uvrstila i robotizaciju proizvodnje, postala je prva kompanija u Srbiji koja je ponudila tržištu i ovu mogućnost. Inače, ICM Electronics je sredinom decembra ove godine privela kraju radove na prvoj srpskoj fabrici za proizvodnju i montiranje robotskih linija u Platičevu, što predstavlja rezultat dugogodišnjeg razvoja ove kompanije, koja sarađuje sa najpoznatijim svetskim proizvođačima u oblasti industrijske elektronike i robotike.
Među dvadeset firmi koje su dobitnici nagrade Komore Srbije, pored ICM Electronics-a, našli su se „Telekom Srbija“, „Goša, fabrika šinskih vozila“ iz Smederevske Palanke, „Vino Župa“ iz Aleksandrovca i drugi. Dodeljeno je 19 nagrada pojedincima u vidu plakete sa diplomom i novčane nagrade, i jubilarna nagrada Privredne komore Srbije koja se dodeljuje povodom značajnih jubileja i uručuje se na dan proslave jubileja u 2008. godini.
|
|
Početak izgradnje fabrike
POSTAVLJEN KAMEN TEMELJAC PRVE SRPSKE FABRIKE ROBOTA
"ICM Electronics" je postavila 16. avgusta kamen temeljac prve srpske fabrike za proizvodnju i montiranje robotskih linija u Platičevu u opštini Ruma.
Fabrika "ICM Electronics" u Platičevu će se prostirati na više od 1.000 m2 i imaće radionicu za proizvodnju i montiranje robotskih linija i upravnu zgradu. Planirano je da se u proizvodnom pogonu, po zahtevu kupca, konstruišu robotske ćelije i robotski sistemi različitih namena.
Kamen temeljac postavili su ambasador Japana u Srbiji Tadaši Nagai, direktor kompanije "Fanuc" za evropsko trziste Lajonel Merku (Lionel Mercou) i direktor "ICM Electronics" Dragan Mićić.
|
|
|
|
|